Intrácké trable

31. march 2016 at 16:23 | Ali
Zdravíčko,
nevím, jestli jsem se o tom někdy zmiňovala, ale většinu svého nynějšího života trávím na internátu. Jsem vidlák jako vyšitý a nejbližší zdravka je od měho bydliště cca 60km daleko. Na intru se občas stávají celkem nepříjemné situace. Co si budem vykládat. Nejsem tu sama a to s sebou přináší spoustu věcí, které se mi né vždy líbí. Však každý intrák ví své.

Jelikož jde o deník, tak se rozepíšu hlavně o včerejší nepříjemné situaci, za kterou se trochu stydím, ale zas na druhou stranu každá mince má dvě strany. Začlo to hned v pondělí. Kamarád měl v úterí narozeniny a já a moje kamarádky spolubydlící jsme si vymyslely, že ho překvapímě. Původně jsme chtěly péct dort, ale to jsme vzdaly. Naštěstí. Rozhodly jsme se tedy koupit dort z cukrárny. Objevily jsme úžasný dortík, který kamaráda vystihoval a uznaly jsme, že takový bychom neupekly ani za 100 let. Bylo tedy rozhodnuto. Dále jsme vymýšlely, co dalšího koupíme. Já jsem fandila Boratovským plavkům, kamarádka uměloé antistresové koze, ale ani jedno neklaplo. Nakonec jsme sehnaly parádní trencle s nápisem "super sausage". Dokoupily jsme pár blbůstek, jako například svíčku ve tvaru osmnáctky, nějakou třaskavinu a balící papír a odebraly jsme se na intr dokrášlit náš dar.
Bylo hotovo! Zavolaly jsme jednomu kámošovi, aby oslavence dovedl na předem určené místo, které bylo samozřejmě obsazené. Pršelo! Jediná možnost byla jít na zastávku a popřát mu tedy na zastávce. Jak originální. :D Předaly jsme dárky a šlo se slavit. Přišly jsme do naší oblíbené hospůdky a vypukla "kofolová párty". I číšnice z nás byla na větvi. Hodinky utíkaly a zábava byla v plném proudu. Koukla jsem se na hodinky a uviděla jsem to. Hodinky ukazovaly 20:30. Já jakožto nezletilý student mám vycházky do devíti hodin. Napadl nás skvělý nápad, který byl sice průhledný jak freshfolie, ale za zkoušku to stálo. Zavolala jsem mamince, jestli by nemohla brknout na intr, že příjdu později, protože slavíme kamarádovy narozeniny, ale ať jim poví, že jsem v kině na nějakým filmu, který se jmenoval nějak Ztraceni v Mnichově.Bylo jasné, že pokud budou vědět pravdu, tak mi to zatrhnou, že by to pak využíval každej, a že to tak prostě nejde. Mamča souhlasila, uznala, že 18 má člověk jen jednou. Vyšlo to! Bavili jsme se všichni dál a všechno bylo parádní. Blížil se konec a všichni jsme se rozešli na svý intry. Holky k holkám, kluci ke klukům.
Najednou se to stalo. Hned při vchodu na internát na nás čekaly vychovatelky a bylo po legraci. Zjistily jsme, že film, na který jsme údajně šly již jedna z nich viděla. Připadala jsem si jako u výslechu. Ptaly se nás na děj celého filmu, absolutně jsme neměly tušení, o čem ten film byl. Nějak jsme to zakecaly, ale pro příště... Ono už vlastně žádné příště nebude, protože za měsíc a několik dní mi bude krásných 18 a mé vycházky se o hodinu prodlouží. Jupí!
Z toho plyne ponaučení. Nikdy, opravdu nikdy neříkejte, že jdete do kina na film, o kterým vážně vůbec nic nevíte. Příště přidám článek opět na téma internát. Seznámím Vás se skutečnostmi, které se na většině intrů odehrávají. Já vím však jedno, internát mi dal pár opravdu dobrých kamarádek, což je asi to nejdůležitější a nejlepší, co mi mohl internát dát.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 E. E. | Web | 31. march 2016 at 20:05 | React

Já jsem se na intru s ničím takovým nesetkala, ale tak to bude asi tím, že já nikde s nikým neslavila narozky :D
Avšak asi bych nebyla schopná lhát, neumím to no.
Hlavní je, že to dopadlo dobře. :-)

2 Baruš Baruš | Web | 31. march 2016 at 22:25 | React

No peknej trapas :D koukam že zákon schválnosti funguje opravdu všude :D ale hele mas na to vzpomínat až budeš stará a vrásčitá :D

3 Natálie Natálie | Web | 1. april 2016 at 14:29 | React

jelikož jsem taky intrák tak si to dovedu živě přestavit.. :D akorát mě udivuje, že máte tak krátké vycházky :O já mám sice 19 - čerstvě :D - ale od 18 máme do 21:45 a už v 7 jsme měli do 9..  a vím, jaké to je, když furt člověk musí nějak lozit a ptát se, jestli uctivě může jít na vycházku.. -_- a pak kdy se jako vrátím.. -_- proto už si asi rok vycházky neberu, protože už mě štvalo, jak mi to pak při úklidu vychovatelka vmetala do ksichtu, že si beru vycházky a kdesi cosi.. že mi ji nedá dřív než např. porovnám boty - ale když člověk spěchá, tak nemá čas už někomu rovnat boty, ale i tak to udělá.. pak problém, že člověk jede vůbec do divadla.. na naštvání prostě.. už se těším až od té naší příšerné vychovatelky budu pryč.. nesedly jsme si.. :D

4 behappyem behappyem | Web | 1. april 2016 at 16:00 | React

připravuji do budoucna články i na tohle téma přechod na intr a jak bojovat se stravou a novým prostředím, sama jsem si tím i dalším prošla

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement