Na cestě k úspěchu

20. april 2016 at 22:12 | Ali |  Téma týdne
Chceš-li něco, jdi si za tím. Né vždy je cesta jednoduchá, ale většina našich přání se dá uskutečnit. Člověk jen musí chtít, nesmí být do ničeho nucen, protože pokud nechce sám ze své vlastní vůle, stane se tato činnost pro něj otravnou až nesnesitelnou a udělá vše proto, aby se jí vyhnul, nebo ji měl co nejdřív z krku. Snažíš-li se v něčem doopravdy uspět, zaměř se na to, co tě baví. Bude pro tebe mnohem jednodušší splnit si tento cíl, když se mu věnuješ i ve svém volném čase. Maluješ? Přihlas se na uměleckou školu, máš talent na matematiku? Jdi na školu, která je na matiku zaměřená. Vždy si ale všechno předem promysli. Vybíráš školu? Zjisti si, jaké budeš mít uplatnění, jaký budeš mít plat a podobně. Rozhodně to nepodceňuj.

Snaž se chovat pokud možno asertivně. Nebuď přehnaně dominantní, ale nenech se sebou zametat. Buď přiměřeně sebevědomá. Nepovyšuj se, neponižuj se. Neboj se říct NE. Snaž se na lidi působit uvolněně a zkušeně. Vyvaruj se afektivnímu chování. Neboj se relaxovat a odpočívat. Užívej si života. To, že se snažíš něco dokázat neznamená, že budeš sedět celé dny na zadku u učení. Vyčisti si občas hlavu od všedních starostí, úspěch mnohdy závisí i na zdravé psychice.

  • Spěchej pomalu - nežeň se k cíli moc rychle (pokud se tedy nejedná o casting na modelku :D). Úspěch se dostaví, nesmíš ovšem očekávat, že to bude hned. Dej svému plánu čas a pracuj systematicky.
  • Udělej si dobrou pověst. Například já se snažím při masírování co nejvíce soustředit na masírovanou osobu. Zajímám se, jestli je mu teplo, jestli je masáž příjemná a kde mám zatlačit víc a kde naopak ubrat na intenzitě.
  • Měj ve všem systém a raduj se z maličkostí. Každý krůček kupředu je pro tebe významný.
  • Nezapomínej na své blízké - nikdy nedávej přednost práci před rodinou. Rodinu máš jen jednu a je nenahraditelná. Otec, který vydělává obrovský peníze je sice fajn, ale ztrácí tak to nejdůležitější a to je čas strávený se svou rodinou.
Hlavně být v pohodě, protože když se cítíš v pohodě, tak i tvé myšlenky a nápady budou působit pohodově, což je vlastně tajemstvím úspěchu. Teď bych se tím ještě mohla začít řídit, ale to už odbočuji od tématu.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Sčítání návštěvníků

Klik 100% (61)

Comments

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 21. april 2016 at 13:54 | React

Spěchej pomalu - to je zaručená rada, která opravdu funguje :D :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama