(NE)Výhody venkovského života

19. june 2017 at 8:29 | Ali |  Articles
Když jsem byla mladší, vždy bylo mým snem bydlet ve velkém městě. Postupně, jak čas plynul a já jsem dospěla, tak se mé přání a touhy změnily. Dříve jsem chtěla studovat a bydlet ve velkém městě, ale nyní je je mým cílem co nejdříve dostudovat a začít opravovat nějaký domek u nás na vesnici. Rozhodla jsem se napsat o výhodách a nevýhodách venkovského života. Jelikož jsem bývalý "intrák", dokážu posoudit rozdíly mezi venkovským a městským životem.

(Ne)Výhody života na vesnici

- To boží ticho. Žádný rachot městské dopravy. No. Vzhledem k tomu, že bydlím asi 30 metrů od hlavní silnice a hned vedle plotu máme koleje, tak to sama nedovedu úplně posoudit. Na internátu jsem měla pravděpodobně větší ticho, ale není vesnice, jako vesnice.

- Jsme jako jedna rodina. Zde to také není úplně pravda. Ano, znám pravděpodobně celou obec, ale že by zde bydlela samá teta nebo stréc, to se říct nedá.

- Nikde žádné drogy! Okey. Po pravdě, s drogou jsem nepřišla do kontaktu nikde jinde, než u nás na vesnici, nebo v Praze. Sama mám zkušenosti s mariánkou, ale to není zdaleka to nejhorší, co by se u nás dalo najít, bohužel.

- Máme tu krásnou přírodu. Ano, to je pravda. Příroda u nás je pro mě bez konkurence. Škoda jen, že lidí, kteří si přírody váží, je tak málo.

Tak si tak říkám, že nejspíš bydlím na špatné vesnici. Jak město, tak vesnice mají své klady a zápory a v době, kdy i na té nejmenší vesničce používají internet, se to nedá moc soudit. Autobusem jsem ve městě za pár minut. Jediná nevýhoda je pro mě to, že když chceme s přítelem slavit ve městě a chceme si třeba dát jedno, nebo dvě pivka, musíme si zavolat taxi, protože noční doprava je u nás velmi omezená.

- - -
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sarkasmus Sarkasmus | Web | 19. june 2017 at 11:49 | React

Ke komentáři na mém blogu:
Úplně s tebou souhlasím. Některé osoby se prostě na práci sestry vůbec nehodí. Bohužel není ve většině "smrtelníků" udělat pořádek. Horší to je, když je taková sestra u dětí nebo starších lidí, kteří se prostě neumí nebo nemají sílu se bránit.
K článku:
Taky si myslím, že oba životy mají své klady a zápory. Já bydlím celý život ve městě a popravdě si nedovedu představit život na vesnici. Přesně tak, jak říkáš. Pokud nemáš auto nebo motorku doprava je náročná a kor, když  si člověk dá nějaké to pivko.

2 Chikulín Chikulín | Web | 19. june 2017 at 21:24 | React

Bydlela jsem jak na vesnici, tak ve městě a musím říct, že vesnice mi sedla daleko líp a přijde mi jako lepší místo pro život.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement